Pravda Beer Theatre ; Bir Lviv Gerçeği

0
3191
views
Bizi Paylaş!

Pravda Beer Theatre, “Ukrayna’da üretilen biranın % 95’inin “bira” olarak nitelendirilmeyeceğini düşünüyoruz.” diyor ve ekliyor, “Bu “biranın” başarısı, pazarlama uzmanları tarafından değil, bira üreticileri tarafından belirlenir.”

“Misyonumuz insanlara “gerçek” bira içmek için bir fırsat vermektir. Lviv’in, tüm dünyada doğru bir şekilde tanınmış kendi benzersiz bira tarzına sahip olmayı hak ettiğine inanıyoruz. Biz, bira üreticileri, bu benzersiz tarzı yaratmak için çok çalışıyoruz.”

Pravda Beer Theatre

Pravda İsmi nereden Geliyor? Pravda Beer Theatre

Pravda Rusça’da “gerçek” anlamını taşıyor. Pravda Beer Theatre ismi işte bu “gerçek” ten yola çıkmış ve şu anda Pravda birasını dünya çapında tanıtılmasını ve Pravda birası aracılığıyla Lviv ve Ukrayna’nın dünya çapında tanınmasını sağlamış. Ukrayna, Belçika, Çek Cumhuriyeti ve ABD’den gelen en iyi bira uzmanları Pravda’da en iyi birayı üretmek üzere toplanmışlar.

Lviv Gece Hayatı
Pravda Beer Theatre

Ukrayna’da, taze şerbetçiotu, mürdümük çiçeği, ayçiçeği ile bira üreten tek bira üreticisi Pravda’dır. Ve bu konuda gerçekten çok iddialılar.

Pravda Beer Theatre, Rynok Meydanı’nın merkezinde, Lviv’in tarihi yüzüne göre yeni sayılabilecek 20. yüzyıldan kalma bir binada bulunmaktadır. «Gerçek» Lviv birasının şehrin merkezinde doğması gerektiğine inandıkları için burayı tercih etmişler.

Pravda’nın, nasıl “gerçek” bir bira yarattığını burada baştan sona görebilirsiniz. Buraya gelip biranın yapım aşamasında bir izleyici olarak, musluk veya şişeden çeşitli taze bira çeşitlerini tadabilirsiniz.

Lviv Gece Hayatı
Pravda Beer Theatre

Pravda Beer Theatre Orkestrası

Hemen hemen her gece (Sadece Pazartesi günleri orkestra izinli) kendi bünyelerinde gerçekleştirdikleri kendilerine ait muhteşem bir PRAVDA orkestrası var. Açıkça söylemek gerekirse birası, yemekleri mükemmel ancak buraya daha çok orkestrasını dinlemek için geliyorum. Pravda Beer Theatre sadece bir restoran veya bira fabrikası değil, aynı zamanda bir «tiyatro» ve Lviv gece hayatının kalbinin attığı yer.

Günlük Pravda Beer Theatre gezileriyle, bira depolarından fermentasyon yapan biraları içmenin yanı sıra, Pravda’nın tarihini ve biranın nasıl demlendiğini de öğrenebilirsiniz. Pravda sadece Lviv’de ne yenir sorusunun değil Lviv’de neresi gezilir sorusunun da cevabıdır bu anlamda.

Pravda’nın iç mekanı “tiyatro” deneyimi için tasarlanmış. Çatı katı tarzı “izleyici” bölümü, eylemin hemen yanında olma hissini veriyor. Bir yandan biranın tadını çıkarırken, diğer yandan, bira üretim sürecinin birçok aşamasından geçtiğini de izleyebilirsiniz. Tüm bunlar, gerçek Lviv birası deneyimini size yaşatıyor.

Binanın alt katında bira üretim kısmı yer alıyor. Giriş kısmında aklınıza ne gelirse hediyelik eşya reyonu ve bar kısmı üst katlarda restoran kısmı olarak tasarlanmış.

Lviv Gece Hayatı
Pravda Beer Theatre

Restoranlarda “canlı müzik” genellikle sadece gitar ve piyano ile ilişkilendirilir. Pravda Beer Theatre gerçek bir restoran orkestrası yapmaya karar vermiş ve herhangi bir müzik tarzına bağlı kalmadan AC / DC, Metallica, Frank Sinatra, Adele, Maroon 5 ve popüler film müziklerinin yanısıra izleyicilerin birlikte şarkı söyleyebileceği “Ocean Elzy”, “Braty Hadyukiny”, “Skryabin” gibi Ukrayna müzikleri de yapıyor.

Burasını farklı kılan başka bir husus da bazı şarkılarda misafirlerin katılması için önceden garsonlar tarafından çuvallar ile plastik pet şişeler getiriliyor ve masalara dağıtılıyor. Pravda’nın muhteşem orkestrasına misafirler bu pet şişeleri masalara vurarak tempo tutuyorlar. Bu katılım misafirleri gerçekten inanılmaz bir şekilde coşturuyor. Lviv Gece Hayatı Pravda’da atıyor diyebilirim.

Lviv Gece Hayatının kalbinin attığı yer olan Pravda’da ilginç ürünler

Orkestranın genellikle kapanış şarkısı ise en sevdiğim 68’lerin Ukrayna şarkısı olan Червона Рута (Chervona Ruta). 

Pravda’da ne yenir ne içilir?

Lviv’deki en iyi restoranlardan birisi olan Pravda’nın en önemli spesialitesi soğan ile birlikte karamelize edilmiş acı soslu “Ördek Budu” ve yanında “Pancar Kökü Salatası” ve tabii ki “Siyah Bira”. Bu menünün fiyatı yaklaşık olarak 220 Grivni (Türk Parası ile 30 Tl.)

Pravda Beer Theatre
Pravda Beer Theatre kalitesini 2006 yılında almış olduğu altın madalya ile tescillemiş.

Pravda Beer Theatre gerçek bir konsept mekan. Burada orkestrasından hediyelik eşya kısmına, bira üretiminden sunumuna kadar herşey detaylıca düşünülmüş ve uygulanmış. Aynı zamanda hayal güçleri de çok zengin. Obama’dan Putin’e, Trump ve Merkel’i dahi unutmamışlar ve onlar için de birer ürün tasarlamışlar…

http://www.pravda.beer/en/

Lviv’de ne yenir, Lviv’de nerede yenir, içilir diye hiç düşünmenize gerek yok bence sadece “Pravda” ya gelip gerçeği görün.

“facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayınız!”

https://www.facebook.com/aylakgezgincom/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.