Lviv Çikolata Fabrikası, Harika Çikolatalar Burada!

0
3056
views
Bizi Paylaş!

Burası gerçekten bir sanat şehri. Müzelerinden, ressamlarına, sokak müzisyenlerine kadar Lviv’de sanat çok seviliyor. Bu yüzden de Ukrayna’nın sanat başkenti diyebiliriz Lviv’e. Lviv Lviv Çikolata Fabrikası da bu sanat akımına öncülük eden mekanlardan bir tanesi. Burada çikolata sadece bir yiyecek değil bir sanat eseri adeta.

Lviv de Gezilecek Yerler
Lviv Çikolata Fabrikası

Lviv’in tarihi merkezi, Rynok Meydanında bulunan çikolata fabrikası (Serbskaya Str., 3) şehrin gözde mekanlarından biri. Cam duvarlar aracılığıyla çikolatanın nasıl şekerleme ve farklı figürler haline dönüştüğünü izleyebilirsiniz. Lviv Çikolata Fabrikasının ünü o kadar büyümüş ki, Ukrayna’nın hemen hemen bütün şehirlerinde şubesi bulunuyor. Hatta ülke dışına Bakü’de, Krakow’da bile şube açmışlar.

Ünü Ortaçağ’a kadar dayanan Lviv’in lezzetli çikolataları 19 ncu yüzyıldan bugüne kadar Avrupa’ya ihraç ediliyor. Lviv Chocolate Company, Lviv’in bu başarısının sırrını,en iyi kakao çekirdeği veya bazı en son teknolojilerden kaynaklanmadığını, işin sırrının  bir parça tatlı, gerçek bir çikolata parçacığı ve bunları bir araya getiren Lviv şehri olduğunu belirtiyor.

Lviv’i sanat merkezlerinden müzelerine, cafelerinden restoranlarına, parklarına kadar gezdiğinizde karşınıza çıkan farklı lezzetleri, mekanları görüp gerçekten onlara hak veriyorsunuz. Her mekanın farklı bir konsepti var bu şehirde. Hiçbirisi birbirine benzemiyor.

Lviv Handmade Chocolate Company
Lviv Çikolata Fabrikası

2009 Yılından bu yana Lviv Çikolata Fabrikası eski zamanların geleneksel üretim teknolojisini kullanıyor ve büyülü tarifleriyle yaptıkları çikolatalarının tüm dünyayı dolaşmasıyla bu güzel şehrin atmosferini de canlandırmayı başarıyor.

Lviv Handmade Chocolate Company
Lviv Çikolata Fabrikası

Lviv Çikolata Fabrikası, Çikolata Çeşitleri

Tezgahlardaki çikolataların çok ilginç ve süslü isimleri var; vişneli, çilekli, cevizli, tarçınlı aklınıza ne gelirse her çeşitten çikolataları gördüğünüzde hepsinden tatmak istiyorsunuz. Çikolataları tane tane alabileceğiniz gibi, farklı şekillerde yapılmış olanları da tercih edebilirsiniz. Ayıcık, ayakkabı, futbol topu aklına ne gelirse hatta çikolatadan tablo bile yapmışlar.

Fiyatları ise gerçekten uygun. Tane olarak satın almak isterseniz, yaklaşık 7 grivna’dan başlıyor. 1 grivna kaç Tl eder diye sorarsanız işte o kısım dolar dalgalanmasına göre değişebiliyor. 2017 Haziran kuru yaklaşık 7,5 Grivna = 1 TL ye  denk geliyor.

Siz de Lviv turunuzda Lviv Handmade Chocolate Company çikolatalarındaki bu eşsiz lezzeti mutlaka tadın ve gerçek çikolatanın tadını çıkarın.

“facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayınız!”

https://www.facebook.com/aylakgezgincom/

Lviv Handmade Chocolate Company
Lviv Çikolata Fabrikası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.