Anadolu Bağrında “Rumeli Baharı”

0
1970
views
Bizi Paylaş!

Eskişehir’deki lezzet turumuzun bu seferki adresi, günün yorgunluğunu atabileceğimiz ve ağız tadıyla bir akşam yemeğinin keyfini çıkaracağımız bir mekân olsun istedik. Akşam olduğunda ve çalışma yaşamının gerginliği tüm benliğinizi sardığında bazen iş çıkışı küçük bir kaçamak yapmak isteriz ya. Nezih ve huzurlu ortamda ağız tadıyla eğlenebileceğimiz restoranlar arasında Eskişehir’de tanınan bir mekân olarak “Rumeli Baharı Restorantı” ziyaret ettik. Rumeli Baharı işletmecisi Bahar Bilen ile görüştük. Kendisi aslen, 1989 yılında Bulgaristan’dan ailecek zorunlu olarak Eskişehir’e göç etmiş bir Balkan çocuğu.

Rumeli Baharı
Rumeli Baharı

Mekâna geldiğimizde; adına yakışır Rumeli-Balkan atmosferi ile dekore edilmiş şık ve samimi mekânda olduğunuzu hissediyorsunuz. Bahar Bilen, hizmet sektöründeki başarılı işletmeciliği yanı sıra sosyal çevresi geniş sevilen bir sivil toplumcu. Bahar Bilen’in hizmet sektöründeki başarı hikâyesini dinleyince bunun sırrının kişiliğinde ki sevgi ve saygıyı herkese sinerji olarak yansıtmasının çok büyük bir rolü olduğunu anlayabiliyorsunuz.

BAHAR BİLEN

Bahar Bilen ile Rumeli’nin geleneksel lezzetlerinin tadını çıkarırken işlemecilikteki başarı hikâyesini de kendisinden dinledik.

Bahar Bilen, Balkan göçmeni olarak ailecek Eskişehir’e yerleşince ilk olarak ticaret ile uğraşıyor.1991’de lokal işletmeciliği ile ilk yeme-içme sektörünün içine giriyor.Daha sonra Eskişehir’de ailecek ve arkadaş gruplarının gidebileceği ve yemek yerken de eğlenebileceği nezih bir mekânın eksikliğini fark eder. Daha önceleri Bulgaristan’da iken gençliğinde babası ile bir kooperatif lokantasında çalışmışlığı da vardır. Bu meslekteki deneyimi ve özgüveni ile Balkan yöresinin mutfağını temsilen Rumeli Baharı restoranını açar. Eskişehir’de Rumeli-Balkan göçmeni çoğunlukta olduğu için Rumeli’nin yemekleri beklenen ilgiyi fazlasıyla görür. 110 kişiye hizmet veren içkili salonun yanında 14 kişilik ailelerin özel kutlamalarını yapabileceği bir salonu ve yemekli iş toplantıları için de 20 kişilik bir salonu da mevcut. Çarşamba-Cuma-Cumartesi günleri Rumeli müziklerinin de sunulduğu şık bir mekân olarak lezzet düşkünlerinin vazgeçilmezi olmuş. Müdavimlerin sloganı ise “Anadolu Bağrında Rumeli Baharında Buluşalım” Olmuş…

Nasıl Gidilir?

Hoşnudiye Mah. Bayrak Sokak. No:6/4 Eskişehir

www.rumelibahari.com.tr  Tel : 0.222.222 00 66

Rumeli Baharı
Rumeli Baharı

Rumeli Baharı

Rumeli ve Anadolu mutfaklarından seçilmiş zengin yemek ve meze menüsü ile misafirlerinizi gönül rahatlığı ile ağırlayabileceğiniz, şık ve samimi bir mekân burası… Favori yemekleri ise tepsi kebabı, Rumeli köftesi, kebapçesi, kırnajesi, kuru etleri ve Rumeli böreği, deli orman salatası, kırmızı biber dolması, ohri ciğer kebabı, Rumeli kebabı sayabildiklerimiz sadece. Özellikle Rumeli’ye has Manastır köftesinin lezzetini mutlaka tatmalısınız. Damak tadı, güler yüzlü hizmet, samimiyet ve kalite hepsini bir arada bulmak isteyenler bu nezih mekâna gelmeli.

Rumeli Baharı
Rumeli Baharı

Kaliteli yemeği ve müziği, sıcak atmosferi ile seçkin ailelerin ve grupların hoş saatler geçirmek için tercih ettiği şık bir mekân olmuş Rumeli Baharı…

Kaynak : Gazeteci Yazar Ferit Oktaş

“facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayınız!”

https://www.facebook.com/aylakgezgincom/

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here