Ucuz Hatta Bedava Nasıl Geziyorum?

0
571
views
Bizi Paylaş!

Yaklaşık dört yıldır geziyorum. Tüm arkadaşlarımın sorduğu sorular kısaca şöyle; Emekli ikramiyesini dünya turuna mı yatırdın? Yılbaşı ikramiyesi mi vurdu? Gömümü buldun? Bankamı soydun? Hiçbiri değil…. Aslında hepinizin her gün yaptığı şeyleri yaparak uçak biletlerini bedavaya getiriyorum. Ucuz hatta bedava nasıl geziyorum? Bildiğim tüm sırları sizlerle paylaşmak için bu yazıyı hazırladım sevgili dostlarım.

Ucuz Hatta Bedava Nasıl Geziyorum?

Ucuz Hatta Bedava Nasıl Geziyorum?

Ucuz Hatta Bedava Nasıl Geziyorum?

Her gezginin mutlaka bir stratejisi vardır. Otostop yapmak, ucuz uçak biletlerini araştırmak, interrail yapmak, Workaway gönüllü organizasyonu ile hem çalışıp hem gezmek, bunları mutlaka çoğaltabiliriz. Ben de gezmeye başladığım günden itibaren bunların hemen hepsini uyguladım.

“Workaway Gönüllü Organizasyonu Nedir?” yazının üzerine tıklayınız

Ancak şimdi size aktaracağım bilgiler sayesinde uçak biletlerim tamamen bedavaya geliyor hatta bazen otel masraflarını bile bedavaya getiriyorum. Aslında bu bahsedeceğim sır değil çünkü siz zaten bunu hergün yapıyorsunuz hatta benden daha çok yapanlarınız da vardır mutlaka.

Ucuz Hatta Bedava Nasıl Geziyorum?

Ucuz Hatta Bedava Nasıl Geziyorum?

“Ucuz Uçak Biletleri Nasıl Buluruz?”

Bankaların Sponsorluğunda Gezmek!

Benim son bir yıldır kullandığım yöntem, Banka Kredi Kartlarının puanlarını toplamak oluyor. Aslında bankalar bir bakıma gezmeme sponsor oluyor. Şimdi birçoğunuzdan duyuyor gibiyim… Ohoo onlar birikse ne olacak zaten kuruş kuruş veriyorlar! Öyle değil arkadaşlar. Burada önemli olan hangi bankanın hangi kartını kullandığınız ve harcamalarınızı nasıl yaptığınız aslında.

Ucuz Hatta Bedava Nasıl Geziyorum?
Ucuz Hatta Bedava Nasıl Geziyorum?

Benim kullandığım Banka Kartları Yapı Kredi Bankası Adios ve Play, Vakıfbank Mil ve Halk Bankası Parafly. Bunların dışında da kartlar var. Ancak seyahat için bu kartlar muhteşem bonuslar veriyor!

Yapı Kredi Bankası Adios ve Play Kredi Kartı

Adios ve Play kartları Word özellikli kartlar olup, her ay inanılmaz kampanyalar yapıyor. Örneğin yalnızca bir tanesini söylüyorum. Yaptığınız her ay 10 tane 25 TL’lik temassız harcamanız sonunda size tam tamına 25 TL puan veriyor. Kartınızın özelliği Premium ise bunu otel ve uçak bileti alırken 50 TL olarak kullanıyorsunuz. Yani sadece temassız yaptığınız harcamalar ile yılda 600 TL gibi bir bilet ücretini bedavaya getiriyorsunuz.

Bunun yanında Play kartın her ay mutlaka e-ticaret harcamaları, gıda ve giyim harcamaları kampanyaları oluyor. Bunları da kredi kartınızla birlikte yaptığınızda Bir ayda minimum 100-150 TL gibi bir avantajınız oluyor.

http://www.adioscard.com/kampanyalar/seyahat-kampanyalari/ak-28

Adios kartın diğer kredi kartlarından en büyük avantajı ise puanların silinmemesi. Bunun yanında kartınızı aldığınız andan itibaren herhangi bir puanınız olmasa bile avans puan özelliğinden faydalanarak biletinizi önceden alabiliyorsunuz.

Vakıfbank Mil Plus

Vakıfbank’ın Mil Plus Kredi kartı da aynı Yapı Kredi Adios gibi World özellikli. Bu özelliği ile tüm World kampanyalarından faydalanabiliyorsunuz. Yani World kampanyası olduğunda hem Adios hem de Vakıf Mil Plus kredi kartından kampanyaya katılabiliyorsunuz.

https://www.vakifbank.com.tr/milplus.aspx?pageID=1110

Bazen her iki karttan farklı kampanyalar oluyor ve bu da farklı sektörlerden yaptığınız alışverişlerde size ayrı bir avantaj sağlıyor. Vakıf Mil’in Adios’a göre dezavantajı, Mil Puanların belli bir vadesinin olması ve bu vadeden sonra silinmesi. Bunun önüne geçmek için biletinizi avans mil kullanarak almanızı tavsiye ederim. Böylece kazandığınız puanlar ile avansınızı kapatacak ve artı puana geçer geçmez yeni bir bilet alacaksınız.

Ucuz Hatta Bedava Nasıl Geziyorum?
Ucuz Hatta Bedava Nasıl Geziyorum?

Halk Bankası Parafly

Bu kartların içerisinde kampanyası en az olan kart Halk Bankası Parafly kredi kartı. Ancak diğer kartlarla aynı özellikleri taşımakta ve bazen aynı sektörlerde bazen ise farklı sektörlerde kampanyaları bulunmaktadır.

Parafly kartın en önemli özelliklerinden bir tanesi, Paraf Gününün bulunması. Her ayın belli bir gününü Paraf Günü olarak belirliyorsunuz ve o günde yaptığınız harcamaların Paraf Puanları katlanarak yansıyor.

Seyahat Kartları Ücretli mi?

Seyahat kartlarının hepsinin yıllık aidatı bulunmakta. Ancak aidat ödeseniz bile daha ilk aydan aidat ücretini kazandığınız World puanlardan çıkartıyorsunuz emin olun.

Ucuz Hatta Bedava Nasıl Geziyorum?

Ucuz Hatta Bedava Nasıl Geziyorum?

Seyahat kartlarını bilinçli bir şekilde kullandığınızda inanın yılda en az 3 kez Güney Amerika ya da Uzakdoğuya bedava uçak biletini bedavaya getirebilirsiniz.

Keyifli alışverişler, Keyifli Geziler!

Aylak Gezgin facebook sayfasını beğenmeyi unutmayınız!

https://www.facebook.com/aylakgezgincom/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.